ПОРТАЛ ІННОВАЦІЙСПІЛЬНОТА ІННОВАТОРІВ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська рада

Матеріали конференції "Чи стане Україна частиною Європейського дослідницького простору?"


17-18 вересня 2012 року в м. Львові відбулась заключна конференція проекту «Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Представляємо Вам результати конференції.
Шановні колеги!

У конференції взяли участь більше 60  осіб з різних регіонів України. В центрі уваги конференції було обговорення можливостей використання європейських науково-технічних програм, як дієвого інструменту регіонального і державного впровадження інновацій. Було  надано актуальну інформацію про нові конкурси 7 Рамкової програми ЄС на 2013 р. за напрямками «Здоров’я», «Продукти харчування, сільське господарство, біотехнології», «Інформаційно-комунікаційні технології(ІКТ)», «Малі  та середні підприємства» і наступну європейську програму «Горизонт» (2014-2020 рр.) .
 
На відкритті конференції Олег БЕРЕЗЮК, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради наголосив на важливості розвитку міжнародної співпраці науковців Львова. Разом з тим, він відзначив складність процесів подання заявок на європейські наукові конкурси та низький процент успіху львівських науковців. Він також звернув увагу на важливість розвитку наукової співпраці з «східними тиграми», особливо з Китаєм, які висловлюють зацікавлення в українському науковому потенціалі.
 
Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ, керівник проекту МФВ "Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу" представив результати першого етапу проекту, особлива увага була звернута на створені інформаційні продукти, а саме – бюлетені та презентації попередніх заходів проекту у містах Ужгород, Донецьк та Харків. Ці продукти утворюють інформаційну базу для українських організацій, які зацікавлені у поданні проектних заявок на конкурси 7 Рамкової Програми ЄС. Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ запропонував учасникам надсилати запитання експертам, а також пропозиції щодо вдосконалення української національної  системи підтримки  участі науковців у європейських конкурсах.
 
Олександр КОБЗАРЕВ, Директор Інституту міста звернув увагу на ефективність та прибутковість успішно впроваджених нових науково-технічних рішень. Він підкреслив важливість для розвитку міста Львова формування інноваційного бізнесу, який міг би конкурувати на світовому рівні.
 
Надія БОЙКО, проф., д. б. н. координатор НТП «АГРОПРОДОВОЛЬЧА»  представила  шлях формування першої національної технологічної платформи в Україні. Запровадження одного з найбільш важливих механізмів підтримки спільної  інноваційної діяльності бізнесу та науковців було дуже непростим, але успішним  завдяки участі ініціативних людей з різних організацій
 
Ростислав БУНЬ, професор кафедри прикладної математики, національний університет «Львівська політехніка» представив успішний досвід виконання проекту 7РП. Він наголосив на важливості оперативних комунікацій з європейськими партнерами та на великому значенні європейських проектів для розвитку науки в Україні, особливо для прогресу молодих вчених.
 
Ольга КОТ, координатор Національного контактного пункту 7 РП ЄС за напрямком «Соціально-гуманітарні науки»  наголосила на найбільш важливих механізмах пошуку зарубіжних партнерів, а також на основних  етапах підготовки проектної заявки. Вона також надала учасникам корисні поради щодо використання спеціальних он-лайн сервісів  пошуку партнерів.
 
Дуже корисним з точки зору підготовки реальних проектних став виступ Надії БОЙКО, проф., д. б. н. координатор НТП «АГРОПРОДОВОЛЬЧА», яка продемонстрували приклади конкретних партнерств  (міжнародні консорціуми), а також ключові теми нових проектів за такими напрямками 7РП, як  «Здоров’я» та «Продукти харчування, сільське господарство, біотехнології».
 
Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ, керівник проекту МФВ "Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу" представив учасникам нові тенденції Європейської Комісії із залучення малого і середнього бізнесу (МСБ) до участі у проектах 7РП. Учасникам було роз’яснено механізми ЄК, які направлені на підтримку участі  МСБ,
 
Інна ГАГАУЗ. директор центру "Харківські технології" поділилась досвідом центру "Харківські технології"  у сфері підготовки та виконання міжнародних інноваційних проектів. Вона звернула особливу увагу на проблемні питання, які виникають при виконанні проектів 7РП, особливо коли українська організація є координатором.
 
Олег Матвійків, доцент, докторант національного університет «Львівська політехніка» представив ще один успішний приклад виконання проекту 7РП. Особливістю даного проекту стало те, що він розроблявся українською організацією.
 
Окрім виступів експертів свої наукові напрацювання представили учасники конференції. Особливо активними були науковці Інституту біології клітини НАН України. Приємним сюрпризом стала також відеопрезентація інноваційного малого науково-дослідного підприємства ТОВ "Укркомінтел" з міста Харкова
 
В ході  виступів та коротких дискусій відбулись  обговорення основних етапів підготовки проектів 7РП та перешкод на шляху до успіху в конкурсах. Учасники конференції відзначили важливість діяльності національних контактних пунктів 7РП, необхідність прояву ініціативності у пошуку партнерів, а також  домовились про продовження спілкування  метою підготовки спільних проектів.
 
В цілому конференція допомогла встановити тісніші контакти між учасниками, які представляли провідні університети, наукові центри, інноваційні підприємства та громадські організації.
Важливою особливістю конференції стало представлення наступного дня проектних ідей наукових груп Львівщини та інших учасників. Під час представлення проектних ідей учасникам були надані практичні поради з вдосконалення проектів, а також були розглянуті перспективи використання фінансових інструментів Європейського Союзу з підтримки науково-інноваційних  проектів.
 
Конференція пройшла за активної організаційної підтримки Львівської міської ради.   Учасники підкреслили велике значення підтримки зі сторони МФВ діяльності, направленої на поширення інформації про Європейські наукові програми, що є дуже важливим у теперішніх умовах. коли держава  не надає фінансової підтримки діяльності національних контактних пунктів.
 
Матеріали конференції можна завантажити за посиланням:
 
 
ДОВІДКОВО:
 
Проект "Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу", який виконується за підтримки МФ "Відродження",має за мету формування спільного інформаційного поля в Україні щодо можливостей участі у різних науково-освітніх програмах ЄС на основі узгодженої інформаційно-консультативної діяльності експертів, які мають досвід участі у даних програмах, та широкого кола зацікавлених осіб та організацій.
Проект виконує: Громадська організація "Агенція європейських інновацій".
 
Інформаційні матеріали проекту можна переглядати за посиланнямМітки: підготовка проектів конкурс проектів інновації науково-освітні програми

Перегляди: 1020E-mail:«Липень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031Статті на сайті: 344
Активні користувачі: 2478
Карта сайту RSS Календар подій