ПОРТАЛ ІННОВАЦІЙСПІЛЬНОТА ІННОВАТОРІВ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська рада

Матеріали семінару «Перспективи участі представників українських організацій у науково-технологічних і освітніх програмах Європейського Союзу».


Семінар відбувся 29 травня 2012 року у м. Донецьк в рамках проекту «Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»
Семінар відкрила  проректор з наукової роботи Донецького національного  університету (ДонНУ) д.ф.-м.н., професор Беcпалова Світлана Володимирівна, яка підкреслила важливість активізації міжнародної співпраці  українських вчених з колегами за кордоном та залучення фінансування на реалізацію спільних проектів використовуючи механізми Європейського Союзу. Про чеський досвід участі в рамкових програмах Європейського союзу та роботу національних контактних пунктів розповів проректор ДонНУ з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків, к.е.н., доцент Іванов Сергій Миколайович.

Свої рекомендації щодо тематики нових конкурсів, а також потенціалу і можливостей участі представників українських організацій у науково-освітніх програмах Європейського Союзу аудиторії озвучили експерти проекту, координатори Національних контактних пунктів 7РП ЄС за напрямками «Інформаційно-комунікаційні технології», «Малі та середні підприємства», «Соціально-гуманітарні науки» (SSH), «Програми мобільності Марії Кюрі», «Навколишнє середовище, включаючи зміни клімату» - Кульчицький І.І., Кот О.В., Шеставін М.С., Савкевич О.В., Національний координатор проектів «EUREKA» в Україні Смертенко П.С. Також з доповідями на семінарі виступили Президент ЗАТ «Технопарк «Вуглемаш» Костенок І.В., експерт міжнародного відділу ДонНУ Марченко М.Р.

Семінар викликав жвавий інтерес серед наукової спільноти тазібрав 65 представників вищих навчальних закладів та наукових установ Донецької, Дніпропетровської,  Луганської та Київської областей – аспірантів, наукових співробітників, викладачів, керівників міжнародних відділів, директорів та заступників директорів науково-дослідних інститутів, проректорів вищих навчальних закладів.

Особливе зацікавлення у молодих дослідників викликала Програма мобільності «Марії Кюрі». З метою отримання нової актуальної інформації за цим напрямком приїхали  молоді дослідники з м. Києва та інших міст і областей України.

Важливим підсумком семінару можна вважати той факт, що учасники семінару, активно задіяні в освітніх програмах Tempus та Erasmus Mundus, знайшли для себе можливості реалізації власних проектів і у межах науково-технологічних програм, таких як Сьома Рамкова програма ЄС, EUREKA, оскільки принцип поєднання освіти та наукових досліджень є дуже важливим елементом підготовки висококваліфікованих спеціалістів та розвитку інноваційної економіки будь-якої країни. Учасники виразили готовність взяти участь у подібних семінарів у майбутньому та висловили побажання організаторам проводити тренінги з написання проектів та заповнення аплікаційних форм для отримання практичних навичок.

Іншим важливим результатом семінару стане активізація діяльності вчених Донецького національного університету та інших організацій Донецької області у підготовці проектних пропозицій для нових конкурсів 7 Рамкової Програми ЄС.
 
 
ДОВІДКОВО:
Проект "Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу", який виконується за підтримки МФ "Відродження",має за мету формування спільного інформаційного поля в Україні щодо можливостей участі у різних науково-освітніх програмах ЄС на основі узгодженої інформаційно-консультативної діяльності експертів, які мають досвід участі у даних програмах, та широкого кола зацікавлених осіб та організацій.

Перший бюлетень проекту з описом
європейських науково-освітні програм  можна завантажити за посиланням: 
http://inno.lviv.ua/ua/item/712
 
Проект виконується Громадською організацією «Агенція Європейських Інновацій»

Організації-партнери: Львівський центр науки, інновацій та інформатизації, Центр транскордонного наукового співробітництва Ужгородського національного університету, Донецький національний університет,  Центр "Харківські технології".

Переглянути відео з семінару:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL008893AFDFF4C1D4&feature=plcp

З матеріалами семінару у Донецьку можна ознайомитись за посиланнями:
https://www.dropbox.com/sh/r4be84lbezx60yv/huffCzuiOX

а також на Веб-сторінці Донецького національного університету:
http://research.donnu.edu.ua/ru/allnews/events/item/181-eu-research-and-educational-programmes.html


Мітки: підготовка проектів інновації науково-освітні програми

Перегляди: 970E-mail:«Червень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Статті на сайті: 344
Активні користувачі: 2478
Карта сайту RSS Календар подій