ПОРТАЛ ІННОВАЦІЙСПІЛЬНОТА ІННОВАТОРІВ
Логін:
Пароль:
Реєстрація | Забули пароль?
Українська English


Погода в Львові

Львівська міська рада
Львівська міська рада

Матеріали семінару «7 Рамкова Програма ЄС з науки та інновацій: можливості для українських фахівців»


Семінар відбувся 31 травня 2012 року у м. Харкові в рамках проекту «Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»
Головною метою семінару було обговорення можливостей використання європейських науково-технічних програм як дієвого інструменту регіонального і державного впровадження інновацій, а також сприяння встановленню тісніших контактів між зацікавленими сторонами, та формуванню внутрішніх і зовнішніх інноваційних мереж та консорціумів.   
 
Семінар відбувся у великому конференц-залі НТК «Інститут монокристалів» НАН України, де зібралось понад шістдесят учасників, які представляли місцеву владу, науково-дослідні та академічні інституції, бізнес структури, громадські організації і організації регіонального розвитку. Учасники з’їхались на захід із різних куточків України щоб послухати про нові конкурси 7-ї Рамкової програми ЄС, отримати інформацію про роботу національних контактних пунктів, які діють в Україні  починаючи з минулого року, а також з метою налагодження стійких і взаємовигідних контактів між учасниками, обміну досвідом та налагодженню співпраці.
 
Семінар проводився за сприяння Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України та НТК «Інститут монокристалів» НАН України. 
 
На семінарі було заслухано доповіді експертів щодо державної політики з розвитку міжнародної кооперації у сфері науково-технологічної та інноваційної діяльності та перспектив використання фінансових інструментів Європейського Союзу з підтримки науково-технологічних проектів.  Також було надано актуальну інформацію про нові конкурси 7 Рамкової програми ЄС на 2013 р. за напрямками «Нанонауки, нанотехнології, матеріали та нові  виробництва (NMP, «Інформаційно-комунікаційні технології(ІКТ)», «Енергетика», «Транспорт», «Екологія»і наступну європейську програму «Горизонт» (2014-2020 рр.) .
 
Семінар відкрив Валентин Чебанов, заступник Генерального директора НТК «Інститут Монокристалів»,привітав учасників та розповів про діяльність інституту з розвитку міжнародної кооперації у сфері науково-технологічної та інноваційної діяльності.

Іван Кульчицький,
президент  ГО “Агенція Європейських інновацій” (м. Львів), керівник проекту МФВ «Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу», розповів про хід виконання проекту, його цілі та завдання, а також зазначив, проект спрямований на те, щоб донести інформацію про можливості Європейських програм, серед яких однією з основних науково-дослідних програм ЄС, відкритих для України є 7-ма Рамкова Програма,  до якнайбільш широкого кола зацікавлених осіб, а саме представників науки, бізнесу, влади, громадських організацій, та регіональних агенцій.
Олена Коваль, експерт проекту, директор Національного інформаційного центру «Україна-ЄС: науково-технологічне співробітництво», Національний координатор 7РП в Україні, розповіла про політику Європейського Союзу  по відношенню до наступних конкурсів 7 Рамкової програми на 2013 рік, та про стратегічні напрямки наступної програми ЄС «Горизонт -2020»
Інна Гагауз, експерт проекту, директор Центру розвитку малого бізнесу “Харківські технології”, співорганізатор семінару представили інформаційно-аналітичні матеріали, які були надіслані Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації для інформування учасників про актуальні плани реформ у сфері науки та інновацій.
 
В наступному блоці семінару координатори Національних Контактних Пунктів України  була представлена  інформація щодо Орієнтовних документів з Робочих Програм та про очікувані  конкурси за тематичними пріоритетними напрямками 7 Рамкової програми ЄС на 2013 р.:
Інна Гагауз, експерт проекту, директор Центру розвитку малого бізнесу “Харківські технології” та керівник Національного контактного пункту за напрямком «Нанонауки, нанотехнології, матеріали та нові  виробництва (NMP)» надала попередню інформацію про нові конкурси Робочої програми з цього напрямку на 2013 рік,  які будуть офіційно оголошені в липні цього року.
Іван Кульчицький, керівник проекту, Національний контактний пункт за напрямками ICT та SME розповів про головні проблеми при підготовці пропозицій до 7 РП та надав інформацію про драфт Робочої Програми та потенційні  конкурси  за тематиками «Інформаційно-комунікаційні технології» та «Малі та середні підприємства».
Ігор Рибальченко, Національний контактний пункт за напрямком «Транспорт», Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ»представив очікувані конкурси за напрямком «Транспорт» у 7 РП ЄС та поділився досвідом координаційної діяльності за проектом ERA-WIDE.
Андрій Тарелін,Національний контактний пункт за напрямком «Енергетика», Інститут проблем машинобудування НАН Українирозповів про пріоритети конкурсів 7РП ЄС на 2013 рік за тематикою «Енергетика».
Микола Шеставін, Національний контактний пункт за напрямком «Навколишнє середовище», Донецький національний університетнадав попередню інформацію про майбутні конкурси за тематикою «Навколишнє середовище».
 
Досвідом з виконання та координації проектів 7РП ЄС, які вже діють в Україні, поділилися українські керівники та представники проектів:
Олександр Гектін, керівник проекту«SUCCESS», заступник директора Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України;
Микола Шеставін , експерт  проекту« Низько-вуглецеві можливості для індустріальних регіонів України»;
Ліна Смовзюк, експерт проекту«KhAI-ERA», н.с. відділу міжнародних проектів Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ».

З доповіддю про перспективи розвитку і комерціалізації нанотехнологій  в економіках країн світу та України виступів професор  Харківського Національного університету Ігор Матюшенко

Наприкінці семінару відбулася жвава дискусія, було задано багато запитань експертам щодо діяльності різноманітних європейських наукових та освітніх програм і можливостей участі в них українських фахівців.

Семінар викликав великий інтерес серед наукової спільноти,  викладачів та студентіввищих навчальних закладів, представників інноваційних підприємств та громадських організацій Харкова, Дніпропетровська,  Тернополя, Кременчука Донецька, Львова, Севастополя.  А головним результатом семінару є висловлена готовність його учасників щодо активізації їх  діяльності в підготовці проектних пропозицій до нових конкурсів 7 Рамкової Програми ЄС, а також інтерес до наступної європейської Програми  HORIZON 2020. Учасники висловили подяку виконавцям проекту «Відродження» та організаторам семінару за надану можливість участі у дуже цікавому та корисному заході.
 
Переглянути відео з семінару:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2DB122649499CCF8&feature=plcp

З матеріалами семінару у Харкові  можна ознайомитись за посиланням
 
 
ДОВІДКОВО:
Проект "Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу", який виконується за підтримки МФ "Відродження",має за мету формування спільного інформаційного поля в Україні щодо можливостей участі у різних науково-освітніх програмах ЄС на основі узгодженої інформаційно-консультативної діяльності експертів, які мають досвід участі у даних програмах, та широкого кола зацікавлених осіб та організацій.
 
Перший бюлетень проекту з описом європейських науково-освітні програм  можна завантажити за посиланням: http://inno.lviv.ua/ua/item/712
 
Проект виконується ГО “Агенція Європейських інновацій
Організації-партнери: Львівський центр науки, інновацій та інформатизації, Центр транскордонного наукового співробітництва Ужгородського національного університету, Донецький національний університет,  Центр "Харківські технології".

Мітки: підготовка проектів інновації науково-освітні програми

Перегляди: 1686E-mail:«Червень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930Статті на сайті: 344
Активні користувачі: 2478
Карта сайту RSS Календар подій